اولین و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات برش CNC در ایران

اولین و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات برش CNC در ایران

مقدار ولتاژ مصرفی برای دستگاه CNC

مقدار ولتاژ مصرفی برای دستگاه CNC

(مقدار ولتاژ مصرفی برای دستگاه CNC (CNC دستگاهی است که با برق تغذیه می شود و برای انجام عملیات برش نیاز به سوخت برقی دارد. الکتریسیته از دو جزء آمپر و ولتاژ تشکیل شده است. آمپرها مشابه جریان جریان در آب هستند، در حالی که ولتاژ را می توان با فشار آب مقایسه کرد. ممکن است هنگام بحث در مورد برق، اصطلاح قدرت را نیز شنیده باشید. توان به سادگی ولتاژ آمپر است (P=V * I). برای کارکرد موثر تجهیزات CNC، به برق تمیز با ولتاژ و آمپر صحیح نیاز داریم.

خرید دستگاه برش سی ان سی با شرایط اقساط بدون بهره همراه با گارانتی 1 ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله

مقدار ولتاژ مصرفی برای دستگاه CNC

هنگامی که به دنبال پاسخ به این سوال هستید که یک ماشین CNC از چند آمپر استفاده می کند؟ شما باید به دستگاه خود یا دستگاهی که قصد خرید آن را دارید نگاه کنید. اکثر ماشین‌های CNC از حدود 30 تا 40 آمپر در 220 ولت تک فاز و مقداری آمپر کمتر در 208 ولت 3 فاز استفاده می‌کنند، اگرچه برخی کمتر و برخی دیگر به میزان قابل توجهی بیشتر نیاز دارند.

این واقعاً به نحوه تجهیز دستگاه مانند اندازه دوک(اسپیندل) و اندازه موتور پمپ خلاء بستگی دارد. تعیین میزان مصرف برق یک دستگاه CNC مهم است، زیرا همه فضاهای کاری برای استفاده از یک دستگاه CNC با آمپر بالا تنظیم نمی شوند. صحبت با یک برقکار ممکن است مفید باشد تا اطمینان حاصل شود که فضای کاری شما می تواند دستگاه CNC شما را همانطور که هست در خود جای دهد، یا اگر به کار برقی ارتقا یافته نیاز باشد.

  NC و CNC چیست ؟ و چه تفاوتی با هم دارند؟

دستگاه سی ان سی برای شروع کار به چه میزان ولتاژ نیاز دارد ؟

برق سه فاز که به عنوان برق صنعتی نیز شناخته می شود، جریان متناوب 380 ولت است که به طور گسترده در تولید صنعتی استفاده می شود. و بیشتر در زندگی روزمره از برق تکفاز استفاده می کنند، برق روشنایی هم می گویند، مصارف خانگی باشد ولتاژ 220 ولت، یعنی برق دو فاز که مردم اغلب می گویند، در واقع اصطلاح حرفه ای آن برق تک فاز است. در کشورهای دیگر، ولتاژ صنعتی 220 ولت سه فاز و ولتاژ عمران 110 ولت تک فاز وجود دارد.

برق دستگاه CNC عمدتاً به منبع تغذیه درایو و منبع تغذیه اسپیندل تقسیم می شود. منبع تغذیه درایو، ترانسفورماتور، منبع تغذیه سوئیچینگ، فن و سایر اجزای الکتریکی کوچک برق منبع تغذیه دستگاه حکاکی CNC است. دستگاه حکاکی دستگاه تغذیه محور X، محور Y، محور Z، حرکت محور چرخش منبع تغذیه درایو است. در حال حاضر قدرت محرکه اکثر دستگاه های حکاکی CNC موجود در بازار 220 ولت است.

برای استعلام قیمت و خرید سی ان سی پلاسما با برنا ابزار تماس بگیرید

منبغ تغذیه اسپیندل CNC

منبع تغذیه اسپیندل برای تامین برق اسپیندل است. ما اغلب می گوییم که دستگاه برق سه فاز یا دو فاز، 380 ولت یا 220 ولت را انتخاب می کند که انتخاب منبع تغذیه اسپیندل است. منبع تغذیه اسپیندل برق مبدل را تامین می کند که باعث چرخش دوک می شود. نقش دوک در دستگاه بسیار مهم است، ابزار بر روی دوک بسته می شود، چرخش دوک چرخش ابزار را بر روی مواد برای برش و حکاکی به حرکت در می آورد. دیگری برای جاروبرقی ها و پمپ های جاروبرقی است. ولتاژ مورد استفاده در توان بالا معمولاً سه فاز 380 ولت (یا سه فاز 220 ولت) است.

  دستگاه CNC چیست؟

اهمیت میزان ولتاژ برای ماشین‌های CNC (مقدار ولتاژ مصرفی برای دستگاه CNC)

ماشین‌های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) دستگاه‌های پیشرفته‌ای هستند که از فرآیندهای تولید کامپیوتری برای ایجاد قطعات پیچیده با دقت بالا استفاده می‌کنند.تثبیت‌کننده‌های ولتاژ می‌توانند به حفظ منبع ولتاژ پایدار برای ماشین‌های CNC کمک کنند، آنها را در برابر آسیب‌های احتمالی ناشی از نوسانات ولتاژ محافظت می‌کنند و اطمینان می‌دهند که عملکرد آنها ثابت و دقیق باقی می‌ماند. بنابراین، آنها به عنوان یک لوازم جانبی ضروری برای ماشین های CNC، به ویژه در مناطقی با منبع تغذیه ناپایدار در نظر گرفته می شوند.

دقت و صحت:

ماشین های CNC برای حفظ کنترل دقیق لازم برای عملیات خود به منبع تغذیه دقیق و ثابت نیاز دارند. نوسانات ولتاژ می تواند بر دقت دستگاه تأثیر بگذارد و منجر به خطا در قطعات تولید شده شود.

حفاظت از تجهیزات:

افزایش ناگهانی یا افت ولتاژ می تواند باعث آسیب شدید به قطعات الکترونیکی حساس ماشین های CNC شود و منجر به خرابی تجهیزات شود. این می تواند منجر به تعمیرات یا تعویض پرهزینه و طولانی شدن زمان خرابی شود.

ثبات عملکرد:

یک ولتاژ پایدار تضمین می کند که دستگاه CNC در طول زمان به طور مداوم کار می کند. ناپایداری ولتاژ می تواند منجر به تغییرات در عملکرد ماشین شود و بر کیفیت محصولات در حال تولید تأثیر بگذارد.

ایمنی:

نوسانات ولتاژ به طور بالقوه می تواند منجر به موقعیت های خطرناکی مانند آتش سوزی الکتریکی یا اتصال کوتاه شود. حفظ ولتاژ پایدار به اطمینان از ایمنی دستگاه و اپراتور کمک می کند.

  نرم افزار سیمرغ ماشین آلات سی ان سی
طول عمر دستگاه: (مقدار ولتاژ مصرفی برای دستگاه CNC)

یک منبع تغذیه پایدار می تواند طول عمر یک دستگاه CNC را افزایش دهد. نوسانات مکرر ولتاژ می تواند به اجزای دستگاه فشار وارد کند و منجر به سایش و پارگی زودرس شود.

به این مقاله رای دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.