اولین و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات برش CNC در ایران

اولین و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات برش CNC در ایران

اسپیندل دستگاه سی ان سی

اسپیندل دستگاه سی ان سی

اسپیندل دستگاه سی ان سی قطعه بکار رفته در ساختمان یک دستگاه سی ان سی . ماشین آلات سی ان سی ، دستگاه برش cnc ، فرز سی ان سی کلمات آشنایی هستند که امروزه در بسیاری از صنایع شنیده می شود. با داشتن یک دستگاه cnc و شناخت آن به احتمال زیاد کلمه اسپیندل نیز برای شما آشنا باشد. اسپیندل بعنوان عضو مهم و ضروری در ماشین آلات سی ان سی است. وجود این قطعه سبب حرکت ابزار های دستگاه برروی قطعه کار می شود.

 یکی از وظایف اصلی این قطعه اصلی در سی ان سی برای کنترل و یا مشخص کردن  میزان سرعت ابزار برش همچنین چرخش افقی و یا عمودر محور های دستگاه می باشد. همانطور که گفته شد اسپیندل و همچنین نیروی های محرکه برای دستگاه های برش بسیار ضروری و حیاتی است. بنابراین برناابزار تصمیم در معرفی کامل این قطعه مهم دارد. با ما همراه باشید.

برنا ابزار بزرگترین و اولین تولید کننده انواع ماشین آلات سی ان سی در ایران می باشد.

اسپیندل دستگاه سی                 ان سی
اسپیندل دستگاه سی ان سی چیست ؟

اسپیندل دستگاه سی ان سی چیست ؟

قطعه ایی که تعیین کننده سرعت و نوع حرکت محور های ابزار سی ان سی و فرزکاری است و همچنین وظیفه انتقال حرکت  الکتروموتور ها و نگهداشتن ابزار سی ان سی را برعهد دارد. اسپیندل دستگاه های سی ان سی می باشد. اسپیندل شاید یک قطعه ساده باشد . اما دارای قسمت های متعددی است که برروی عملکرد دستگاه تاثیر بسزایی دارد. بهتر است بدانید که اسپیندل به معنای چرخنده می باشد که با الکترو موتور دستگاه ارتباط مستقیم دارد.

دستگاه های سی ان سی در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود. به همین دلیل اسپیندل در هرکدام از انواع سی ان سی دارای شرایط خاصی است. از طرفی هم ممکن است سرعت و نوع چرخش ها آن نیز متفاوت باشد. برای اینکه این قطعه را بتوان کنترل کرد از یک اینورتر استفاده می شود. وجود اینورتر برای کنترل اسپیندل سبب تغییر فرکانس ، سزعت گردش ابزار دستگاه و همچنین نوع چرخش را مشخص می کند.

برای خرید دستگاه هواگاز پلاسما ، سی ان سی چوب ، cnc سنگ ، cnc لیز فایبر با شرایط ویژه و کیفیت برتر با ما تماس بگیرید.

اسپیندل دستگاه سی ان سی چیست ؟

بخش های اصلی تشکیل دهنده اسپیندل دستگاه سی ان سی

اسپیندل دارای ابعاد بسیار کوچکی می باشد . اما این قطعه از ساختار پیجیده ایی تشکیل شده است که با ظاهر ساده و کوچکش متفاوت بوده است. در ادامه به معرفی قسمت های تشکیل دهنده آن میپردازیم که هرکدام از انها دارای چه وظایفی هستند. بخش هایی که در اسپیندل وجود دارد باعث شده تا آن قادر به حرکت ابزار برش می شود. بخش های تشکیل دهنده اسپیندل به ترتیب ذیل می باشد :

  تفاوت ریل واگن بامحور دنده شانه در دستگاه های CNC

ورودی ابزار

ارتباط اسپیندل با دستگاه سی ان سی از این قسمت برقرار می شود. همچنین در این قسمت اتصال میان حرکت و دوار قطعه انجام می شود. لازم به ذکر است که با متصل شدن محور ها با بخش ورودی ابزار سبب گردش داخلی اسپیندل می شود.

فلنج اتصال

بخش نگهدارنده اسپیندل بشمارمی رود . فلنج با استفاده از پیچ به صورت محکم به اربور دستگاه وصل میگردد. با اتصال آن به اربور سبب از بین بردن لرزش و بالا بردن کیفیت می شود.

خرید دستگاه های cnc شیشه ، cnc واترجت ، دریل cnc  با قیمت های مناسب همراه با کیفیت برتر از برنا ابزار

سیستم خنک کننده

همانطور که میدانید دستگاه های برش سی ان سی به دلیل داشتن سرعت بالا و چرخش زیاد به صورت طبیعی حرارت بالایی در زمان کار تولید می کنند. بنابراین برای جلوگیری از کاهش عملکرد دستگاه از یک سیستم خنک کننده استفاده می شود. نکته مهم و قابل توجه درباره سیستم خنک کننده این قطعه این است که به دو صورت آب خنک  و هواخنک هستند. سیستم خنک کننده هواخنک بدین شکل است که از یک فن بسیار قوی برای دمیدن هوا استفاده می شود. از طرف دیگر برای سیستم خنک کننده آب خنک از آب برای گردش در اطراف پوسته اسپیندل جهت کاهش حرارت و پایین اوردن دما استفاده می شود.

روتور

قسما گردش و چرخش دستگاه با استفاده از روتور صورت می گیرد که در قسمت انتهایی قطعه نگهداری ابزار متصل می شود.

نگهدرنده ابزار

در اسپیندل یک قسمت مخصصو برای نگهداشتن ابزار برش تعبیه می شود. در برخی از دستگاه های از یک سیستم اتوماتیک و در برخی دیگر از سیستم های دستی استفاده می کنند. طراحی این بخش با توجه به نوع ابزار برش انجام می شود.

برای استعلام قیمت دستگاه سی ان سی ، خرید راسته بر عرضی با ما تماس بگیرید.

بخش های تشکیل دهنده اسپیندل سی ان سی
اسپیندل دستگاه سی ان سی

انتخاب سرعت مناسب برای اسپیندل دستگاه سی ان سی

اسپیندل قطعه ایی که است در حال حاضر با سرعت های بسیار بالایی چون 120 هزار دور در دقیقه که به معنای 2000 دور در هر ثانیه می باشد رسیده است. این اعداد بسیار سرسام آور می باشد. چراکه با داشتن سیستم خنک کننده هواخنک دراین نوع اسپیندل ها صدای بسیار وحشتناکی تولید می کند که برای اپراتور غیر قابل تحمل خواهد بود.

  خرید ماشین آلات سی ان سی با شرایط ویژه

همچنین استفاده از اسپیندل با سرعت 120 هزار دور بر دقیقه برروی دستگاه سی ان سی چوب بسیار بالا می باشد و در نهایت سبب سوخت قطعه کار می شود. بنابراین برای برش چوب باید از اسپیندل با سرعت 18 هزار تا 36 هزار دو در دقیقه استفاده شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اسپیندل های استفاده شده در دستگاه های سی ان سی برنا ابزار می توانید با کارشناسان فنی مجموعه ما در ارتباط باشید.

جهت اطلاع از شرایط خرید اقساطی دستگاه cnc با ما همراه باشید

دلایل خراب شدن قطعه اسپیندل دستگاه سی ان سی

باتوجه به تعریف اسپیندل گفته شد که با حرکت دستگاه ارتباط مستقیم دارد. به همین دلیل وجود گرما و آلودگی دلایل اصلی خراب شدن قطعه اسپیندل است. باتوجه به این نکته لازم است که به سرویس و نگهداری دستگاه و ماشین آلات سی ان سی خود رسیدگی کنید.

در زمان سرویس دستگاه باید به دومورد مهم آلودگی و حرارت توجه داشته باشید. چرا که وجود این دو مورد سبب خراب شدن یاتاقان های سی ان سی و در نهایت از کارافتادگی اسپیندل می شود. البته لازم است بدانید که شرکت های سازنده یاتاقان با درنظر گرفتن این مشکلات برای جلوگیری از آن از سیستم یاتاقان با کیفیت بالا همراه با سیستم خنک کننده استفاده کرده است.

اگر اسپیندل دستگاه سی ان سی ما خراب شود امکان خرید از مجموعه شما هست ؟

اگر دستگاه سی ان سی شما برند برنا ابزار را داشته باشد . بله ما برروی تمامی دستگاه ها 10 سال خدمات پس از فروش تمامی قطعات را میدهیم.

به این مقاله رای دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.