اولین و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات برش CNC در ایران

اولین و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات برش CNC در ایران

سی ان سی تخت و روتاری ( CNC )

سی ان سی تخت و روتاری چیست ؟

 سی ان سی تخت

Cnc چوب دستگاهی با قابلیت و امکانات مدرن است که وجود آن برای صنایع چوبی بسیار ضروری می باشد. چرا که این دستگاه ها قادر به تولید محصولات با طرح های پیچیده و زیبا با کیفیت برتر هستند. دستگاه سی ان سی چوب دارای مدل های مختلف باتوجه با نیاز صنعتگران دارد. از جمله انواع آنها ، سی ان سی تخت  و روتاری می باشد.

سی ان سی تخت یک دستگاه کنترل عددی رایانه‌ای است که برای حکاکی، حفر، برش و حتی سایر فعالیت‌های صنعتی استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از چندین محور ( معمولاً سه محور) قادر به جابجایی و دقیق کردن قطعات است.

جهت خرید سی ان سی چوب با بهترین کیفیت و قیمت مناسب با برنا ابزار تماس بگیرید.

سی ان سی روتاری

دستگاه های سی ان سی روتاری نوع دیگری از  سی ان سی های چوب هستند که برای پردازش قطعات گرد و غیر مسطح مورد استفاده قرار میگیرند. در این دستگاه، قطعات روی چرخش‌کننده‌ای به نام روتاری قرار می‌گیرند و با چرخش آن، سمت‌های مختلف قطعات برش خورده و پالپ شده و شکل نهائی به آن داده می‌شود.

سی ان سی تخت و روتاری چیست ؟

کاربرد سی ان سی روتاری و تخت

روتاری یک ابزار دقیق و کارآمد است که برای برش، حکاکی، حک و تمیز کردن سطوح مختلف استفاده می شود. این ابزار در صنایع چوب، فلز، سنگ، شیشه و پلاستیک استفاده می شود.  در صنعت چوب، روتاری برای حکاکی روی چوب، تمام کردن لبه ها و تمام کردن سطح چوب استفاده می شود.

همچنین برای حکاکی روی فلزات نظیر طلا و نقره نیز استفاده می شود.  روتاری برای بسیاری از متریال های چوب مناسب است، اما به طور خاص برای چوب های نرم مانند سرو، صنوبر و سپیدار مناسب است. همچنین برای حکاکی روی چوب های سخت نظیر دستگیره های در و پنجره ها نيز به کار مي‌روند.

  تاریخچه ظهور ماشین آلات سی ان سی

همانطور که گفته شد دستگاه های سی ان سی دارای تکرارپذیری  و دقت بالایی در تولید محصولات دارند. بنابراین صنعتگران و ماشینکاران با استفاده از  سی ان سی تخت قادر به تولید قطعه های چوبی با طرح های پیچیده و  در کمترین زمان ممکن و دقت بالا خواهند بود.

برنا ابزار بزرگترین تولید کننده انواع برش cnc ، هواگاز پلاسما ، cnc سنگ ، cnc شیشه در ایران می باشد.

انواع سی ان سی روتاری

1- روتاری دو محوری: در این نوع سیستم، قطعه کار به صورت دایره‌ای در حال چرخش است و ابزار بر روی آن حرکت می‌کند.

2- روتاری سه محوری: در این نوع سیستم، قطعه کار به صورت دایره‌ای در حال چرخش است و ابزار بر روی آن حرکت می‌کند، همچنین ابزار به صورت عمود بر دایره قطعه کار نیز حرکت می‌کند.

3- روتاری چهار محوری: در این نوع سیستم، قطعه کار به صورت دایره‌ای در حال چرخش است و ابزار بر روی آن حرکت می‌کند، همچنین ابزار به صورت عمود بر دایره قطعه کار نیز حرکت می‌کند و همچنین تغذیه عمود بالا و پایین نسبت به قطعات فضای خالص را فراهم می کند.

4- روتاری پنج محور: در این نوع سیستم، قطعه کار به صورت دایره‌ای در حال چرخش است و ابزار بر روی آن حرکت می‌کند، همچنین ابزار به صورت عمود بر دایره قطعه کار نیز حرکت می‌کند و همچنین تغذیه عمود بالا و پایین نسبت به قطعات فضای خالص را فراهم می کند، همچنین این نوع سیستم دارای دو محور اضافه است که به ابزار اجازه می‌دهد در جهات دلخواه حرکت کند.

انواع سی ان سی تخت و روتاری

انواع سی ان سی تخت

1- سی ان سی تخت تک محوره: در این نوع سی ان سی، حرکت قطعه کار فقط در یک محور (محور X یا Y یا Z) صورت می‌گیرد.

2- سی ان سی تخت دو محوره: در این نوع سی ان سی، حرکت قطعه کار در دو محور (X و Y) صورت می‌گیرد.

  از دستگاه سی ان سی برای برش چه متریالی می توان استفاده کرد؟

3- سی ان سی تخت سه محوره: در این نوع سی ان سی، حرکت قطعه کار در سه محور (X و Y و Z) صورت می‌گیرد.

4- سی ان سی تخت چهارمحوره: در این نوع، علاوه بر حرکات X و Y و Z، حرکات دستگاه به صورت چرخش نسبت به چهارمین محور (A، B، C) نسبت به قطب شمال جغرافیایی زمین هم صورت می‌گیرد.

5-سي‌ان‌سي تخت پنج‌محوره: علاوه بر حركات X و Y و Z و A و B يا C ، يكي ديگر از جابجايي هاي دستگاه در اين نوع سي ان سي، چرخش دستگاه در محور خود است.

تفاوت سی ان سی تخت و روتاری

سی ان سی تخت و روتاری هر دو از دستگاه‌های سی ان سی هستند، اما تفاوت آن‌ها در نحوه حرکت قطعات مورد برش است.

در سی ان سی تخت، قطعه‌کار به صورت ثابت روی میز دستگاه قرار گرفته و ابزار برش به صورت عمودی بر روی قطعه حرکت می‌کند. این نوع دستگاه برای برش قطعات صاف و با شکل‌های پایه استفاده می‌شود.

اما در دستگاه سی ان سی روتاری، قطعات به صورت چرخشی روانه محور دستگاه شده و ابزار برش به صورت عمودی بر روی آن حرکت می‌کند. این نوع دستگاه برای برش قطعات با شکل‌های پیچیده و چندضلعی استفاده می‌شود.

بنابراین، تفاوت ساده در نحوه حرکت قطعات است که باعث شده است کاربردهای مختلفی برای هر دو نوع دستگاه وجود داشته باشد.

جهت خرید دستگاه cnc لیزر ، دریل cnc ، راسته بر عرضی بر با بهترین شرایط و مناسبترین قیمت با ما تماس بگیرید.

مزایای سی ان سی تخت و روتاری

مزایای سی ان سی تخت و روتاری عبارتند از:

1- دقت بالا: با استفاده از سیستم CNC، دقت بالایی در فرآیند تولید حاصل می‌شود که بهبود کیفیت محصولات را به همراه دارد.

  مشکلات رایج در دستگاه های برش پلاسما CNC

2- افزایش سرعت تولید: با استفاده از سیستم CNC، فرآیند تولید به صورت خودکار و بسیار سریع صورت می‌گیرد که باعث افزایش سرعت تولید و کاهش زمان تحویل محصولات می‌شود.

3- قابلیت تکرار پذیر: با استفاده از سیستم CNC، فرآیند تولید به صورت خودکار و دقیق صورت می‌گیرد که باعث قابلیت تکرار پذیر در تولید محصولات مختلف می‌شود.

4- کاهش هزینه‌ها: با استفاده از سیستم CNC، نسبت به روش‌های سنتی، هزینه‌های تولید کاهش پیدا می‌کند. همچنین، نسبت به روش‌های سنتی، نیاز به نیروی انسانی کمتر است.

5- افزایش امنیت: با استفاده از سیستم CNC، خطرات مربوط به تولید با دستگاه‌های سنتی کاهش پیدا می‌کند. همچنین، با استفاده از سیستم CNC، خطرات مربوط به برخورد دستگاه با نیروی انسانی کاهش پیدا می‌کند.

لیست قیمت سی ان سی تخت و روتاری

قیمت سی ان سی تخت و روتاری

یکی دیگر از دستگاه های برش سی ان سی چوب ، سی ان سی تخت و یا روتاری  می باشد . برای تعیین قیمت سی ان سی تخت و روتاری  فاکتور هایی از  برند، اندازه و سایر ویژگی های دستگاه  تاثیر گذار هستند. در حال حاضر در بازار قیمت های مختلفی برای این دستگاه ها وجود دارد که ممکن است از چند صد دلار تا چند هزار دلار یا حتی بیشتر باشد. برای خرید با بهترین قیمت با کیفیت عالی می توانید با مجموعه معتبری چون برنا ابزار در ارتباط باشید. برنا ابزار تولید کننده برتر دستگاه های برش cnc در ایران می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت دستگاه سی ان سی با برنا ابزار تماس بگیرید.

خرید سی ان سی تخت و روتاری

جهت خرید انواع سی ان سی چوب ، سی ان سی تخت و روتاری می توانید با برنا ابزار تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات لازم قبل از خرید دستگاه با کارشناسان متخصص ما تماس بگیرید.

به این مقاله رای دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.